Malaysia

Sukan

Teknologi

Muzik


Sukan PARA ASEAN ke-9 Kuala Lumpur 2017

Tempat: Kuala Lumpur, Malaysia
Tarikh: 17 - 23 September 2017
Tema: "Rising Together"(Bangkit Bersama)
Maskot: Harimau Malaya (Rimau)
Stadium Utama: Kuala Lumpur Sports City



Malaysia menghantar seramai 326 orang atlet pada temasya yang diadakan 2 tahun sekali ini. Bagi edisi Sukan Sea ke-9 kali ini, kontinjen Malaysia meletakkan sasaran 103 pingat emas dan menjadi juara keseluruhan. Semoga berjaya kepada semua atlet negara!

Kedudukan Pungutan Pingat Sukan PARA ASEAN Kuala Lumpur 2017

No.
Negara
EMAS
PERAK
GANGSA
JUMLAH
1
INDONESIA
126
75
50
251
2
MALAYSIA
90
85
83
258
3
THAILAND
68
73
95
236
4
VIETNAM
40
61
60
161
5
FILIPINA
20
20
29
69
6
MYANMAR
11
15
17
43
7
SINGAPURA
10
18
24
52
8
BRUNEI
2
6
6
14
9
TIMOR LESTE
2
0
1
3
10
KEMBOJA
0
5
5
10
11
LAOS
0
4
4
8

Senarai Pungutan Pingat Malaysia Sukan PARA ASEAN 2017 Mengikut Hari


    Hari Tarikh   Emas    Perak    Gangsa 
1  17.09.2017 (Ahad) 7 5 1
2  18.09.2017 (Isnin) 11 11 7
3  19.09.2017 (Selasa) 14 7 16
4  20.09.2017 (Rabu) 21 21 21
5  21.09.2017 (Khamis) 18 21 10
6  22.09.2017 (Jumaat) 18 18 23
7  23.09.2017 (Sabtu) 1 2 5

Jumlah 90 85 83

*Pungutan pingat terkini Sukan Para Asean 2017- Kemaskini: 23.09.2017 - 3:00 petang

Senarai Nama Atlet Malaysia Pemenang Pingat Emas Mengikut Acara di Sukan PARA ASEAN 2017 


Berbasikal Trek (12 Emas)

1. Adi Raimie Amizazahan - 1km Ujian Masa (C1,C2,C3) Lelaki
2. Najib Turano - 1km Ujian Masa (C4) Lelaki
3. Azlia Syafinaz Zais/Noraidillina Adila - Pecut Tandem Wanita
4. Afiq Afify Rizan/Khairul Adha Rasol - Pecut Tandem Lelaki
5. Zuhairie Ahmad Tarmizi - 1km Ujian Masa (C5) Lelaki
6. Azlia Syafinaz Zais/ Noraidillina Adila - 1km Ujian Masa Tandem Wanita
7. Afiq Afify Rizan/Khairul Adha Rasol - 1km Ujian Masa Tandem lelaki
11. Azlia Syafinaz Zais/Noraidillina Adilla - 3km Kejar-Mengejar Individu Wanita
13. Amin Najmi Romzi/ Firdaus Zonis - 4km Kejar Mengejar (B) Individu Lelaki
16. Shukor Farhan Suliman - 3km Kejar Mengejar (C1,C2,C3) Individu Campuran
17. Najib Turan - 4km Kejar-Mengejar C4 Individu Lelaki
18. Zuhairie A. Tarmizi - 4km Individu Kejar Mengejar C5 Lelaki

Olahraga (36 Emas)

8. Siti Noor Radiah Ismail - Lompat Jauh Wanita T20
9. Faridul Masri - Merejam Lembing F56 Lelaki
10. Eddy Bernard - Olahraga 100m Lelaki T37
12. Muhamad Afiq Mohamad - Olahraga 100m Lelaki T12
14. Hemala Devi - Lempar Cakera F12 Wanita
15. Siti Noor Iasah - Olahraga 800m Wanita T20
19. Hemala Devi - Lontar Peluru Wanita F11/12
20. Eddy Bernard - Lompat Jauh Lelaki T37
22. Mohamad Erwan Hasnoor - Lompat Jauh Lelaki T38
23. Muhammad Zulhaizat Zainal Abidin - 400m T13
28. Nasharuddin Mohd raih  - 400m Lelaki T20
29. Thavanesvaran Subramaniam - 400m Lelaki T44
30. Muhamad Ashraf Muhammad Haisham - 800m Lelaki T46
31. Umi Syuhadah Idris - Lontar Peluru Wanita F37
33. Muhamad Ashraf Haisham - 1500m Lelaki T46
34. Shamli Waidi - Merejam Lembing Lelaki F36/37
36. Bajury Ladis - Lontar Peluru F35
37. Siti Noor Iasah - 400m Wanita T20
45. Umi Syuhadah - Lempar Cakera F37 Wanita
46. Thavanesvaran - Olahraga 100meter T42/43/44
47. Muhammad Solihim Mohd Noor - Olahraga 100m T45/46 Lelaki
49. Umi Shuhadah - Merejam Lembing Wanita F37
52. Shamli Waidi - Lontar Peluru F36 Lelaki
59. Ziyad Zolkefli - Lontar Peluru F20 Lelaki
61. Mohd Hisham Khaironi - Merejam Lembing F12/F13 Lelaki
65. Muhammad Hafiz Abu Bakar - Lempar Cakera F36/37 Lelaki
66. Jonathan Wong - Lompat Jauh T11/12 Lelaki
69. Doriah Poulus - Merejam lembing F42/44 Wanita
71. Adderin Majurin - Lontar Peluru F32/33/34 Lelaki
75. Abdul Latif Romly - Lompat Jauh T20 Lelaki
76. Faridul - Lontar Peluru F56 Lelaki
80. Doriah Poulus - Lontar Peluru F42/44 Wanita
81. Mohamad Ridzuan - 200m T36 Lelaki
82. Muhamad Afiq - 200m T12 Lelaki
83. Mohd Rozi Mat Hasin - Merejam Lembing F35 Lelaki
84. Thavanesvaran - 200m T42/43/44 Lelaki

Para Renang (9 Emas)

21. Anas Zul Amirul Sidi - 100m Gaya Bebas Lelaki S14
24. Chung Wei Yoong - 50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki S14
25. Jamery Siga - 50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki S5
35. Fraidden Dawan - 400m Gaya Bebas S10
44. James Wong - 100m Kuak Kupu-Kupu S8
55. Carmen Lim - 50m Gaya Bebas S8 Wanita 
72. Anderson Anak Jamba - 150m Individu Lelaki Rampaian SM4
73. Fraidden Dawan - Individu Lelaki Rampaian SM10
74. Anderson Anak Jamba - 50m Kuak Dada S4 Lelaki

Tenpin Bowling (11 Emas)

26. Hairul Miran - Perseorangan Campuran TPB1
27. Noor Lizah Salman - Perseorangan Wanita TPB1
32. Muhamad Suhaili - Individu Campuran TPB2
42. Nur Syazwani Marais - Tenpin Bowling Wanita B4
43. Muhamad Hairul Miran & Mohd Rizal Hassan - Tenpin Bowling Beregu Campuran (B1/B3)
44. Abdul Rahman / Muhamad Amin - Beregu Campuran TPB10+TPB2
45. Abu Bakar Nyat / Mohd Azrin Rahim - Beregu Campuran TPB9+TPB9

67. Muhammad Suhaili / Mohd Rizal / Muhamad Hairul - Trio Campuran TPB1+TPB2+TPB3
70. Mohd Azrin Rahim / Muhamad Amin / Zahidi Lamsah - Trio Campuran TPB8+TPB9+TPB10
78. Muhamad Suhaili / Mohd Rizal / Choo Kam Chan - Berpasukan Campuran TPB1+TPB2+TPB2+TPB3
79. Abu Bakar Nyat / Wong Kee Soon / Muhamad Amin - Berpasukan Campuran TPB8+TPB9+TPB9+TPB10

Para Berbasikal Lebuh Raya (10 Emas)

38. Lim Tao Keong - Ujian Masa Individu Lelaki H1-H5
39. Mohamad Yusof Hafizi - Ujian Masa Individu (C1,C2,C3)
40. Mohd Najib Turano - Ujian Masa Individu Lelaki C4
41. Khairul Hazwan Wahab - Ujian Masa Individu Tandem Lelaki
54. Alvin Lim - (H1-H5) Lelaki
57. Najib Turano - (C4) Lelaki
58. Syazwan Roshdi - (C1,C2,C3) Lelaki
60. Zuhairie Ahmad Tarmizi - (C5) Lelaki
62. Azlia Syafinaz Zais / Aidillina Adilla - Tandem Wanita
63. Aiman Asyraff / Faizal Noh - Tandem Lelaki

Para Badminton (4 Emas)

86. Madzlan Saibon - Individu Lelaki WH2
87. Muhammad Ikhwan / Madzlan Saibon - Beregu Lelaki WH1/2
88. Cheah Liek Hou - Individu Lelaki SU5
89. Didin Taresoh - Individu Lelaki SS6

Catur (2 Emas)

48. Nur Feiqha Maulad - Standard B2/B3 Wanita
85. Nur Feiqha - IndividuWanita Rapid B2/B3 

Para Ping Pong (1 Emas)

53. Chee Chaoming / Hong Chin Sing / Ting Ing Hock - Para Ping Pong TM9 Lelaki

Tenis Kerusi Roda (2 Emas)

56. Abu Samah Borhan - Perseorangan Lelaki
64. Azman Hasan - Quad Perseorangan Lelaki

Para Angkat Berat (1 Emas)

68. Jong Yee Khie - Kategori 97kg Lelaki 

Para Memanah (1 Emas)

77. Nor Saadah / Morogen - Compund Berpasukan Campuran

Goalball (1 Emas)

90. Goalball Lelaki


Majulah sukan untuk negara! #MalaysiaBoleh #BangkitBersama #KL2017



«
Seterusnya
Newer Post
»
Sebelumnya
Older Post

No comments:

Sila Tinggalkan Komen Anda